o nas leksykon kontakt
[logo Radio Arts]
Oprogramowanie

AudioVault

     Prawdopodobnie najstabilniejszy system emisyjny świata. Dzięki wyśrubowanym procedurom testowym, kontroli jakości, oraz temu, że nigdy nie musiano adaptować wersji DOS do pracy w środowisku Windows, AudioVault gwarantuje nieprzerwaną emisję. Automatyczna duplikacja bazy audio, wbudowane przełączanie serwerów w razie awarii, prosta, wielopoziomowa redundancja, efektywny i przyjazny suport w Polsce - to kolejne atuty, sprawiające że AudioVaultowi można zaufać. Bo najważniejsze dla emisji radiowej jest tylko jedno - że jest.

Zapytaj o cenę!
Podaj swój e-mail:
Chcę w przyszłości otrzymywać informacje o innych nowościach i promocjach
Chciałbym przetestować program
     Nie musisz dopasowywać się do AudioVaulta. Nie mówimy Ci jak ma wyglądać architektura systemu, nie przynosimy tajemniczych czarnych lub srebrnych skrzynek, z których w sposób znany tylko wtajemniczonym (do których nie należy personel radia) wydobywa się dźwięk. Nie nadajemy twoim dżinglom i piosenkom tajemniczych, nic nie mówiących nazw. Nie trzymamy ich opisów w oddzielnych bazach, z których w razie czego wyciągnięcie jakichkolwiek danych wymaga doktoratu z kryptologii.

     Audiovault jest skalowalny - może działać na jednym komputerze lub na kilkudziesięciu stacjach roboczych połączonych z redundantnymi serwerami. Może rosnąć wraz z Twoją stacją. Dodanie oddziału w innym mieście i automatyczna wymiana plików audio? Nic prostszego - odpowiedni mechanizm jest wbudowany w system, wystarczy łącze internetowe. Wchodzisz na satelitę z rozszczepieniami? Bez problemu - możemy to zrobić na kilka sposobów. Przyjmujesz segmenty programowe z zewnątrz? Proszę bardzo - zarówno z satelity jak i z serwera odpowiednie pliki bezobsługowo trafią do Twojej ramówki. Wszystko to zapewnia ten sam pakiet oprogramowania, który nabywasz kupując swego pierwszego AudioVaulta - nie ma trików z płatnymi licencjami na dodatkowe moduły czy koniecznością wymiany serwerów.

     Program działa pod kontrolą Windows XP Professional i nie ma wygórowanych wymagań sprzętowych. Można go instalować na każdym dobrej jakości komputerze oraz dostępnych na rynku platformach serwerowych. Standardowe dyski lub macierze RAID - wybór należy do użytkownika, przy czym wbudowany mechanizm mirrorowania plików pozwala zaoszczędzić na drogich macierzach bez narażania bezpieczeństwa stacji. Możemy też dostarczyć skonfigurowanego AudioVaulta wraz z komputerami "pod klucz".

     Format plików audio to Broadcast Wave File (BWF), zgodny ze specyfikacją AES/EBU. Z kompresją czy bez - zależy tylko od Ciebie. Przy czym AudioVault pozwala na mieszanie formatów. Empetrójka obok peceemki zmiksowane z MP2 - to norma nie powodująca żadnych artefaktów na emisji. Nawet z różnym próbkowaniem.... Informacje o tytule i wykonawcy oraz wszelkie inne metadane znajdują się w nagłówku pliku, stąd możliwość bezproblemowej migracji baz audio do innych lokalizacji czy zamiejscowych oddziałów. Playlista z Winampa? To też możliwe - AudioVault rozpoznaje ID3 Tagi...

     Łatwość obsługi... W AudioVaulcie użytkownik nie gubi się w rozwijanych menu, wszystkie operacje rozgrywają się na jednym ekranie metodą "przeciągnij i upuść" oraz "wciśnij zielony guzik". Co więcej - każdy didżej może mieć swój własny układ ekranu i zakładek z dżinglami, playlistą, własnymi utworami. Przełączanie między użytkownikami nie wymaga przerywania emisji. Dla nielubiących pracować w nocy lub(i) w weekendy mamy wygodne narzędzie do voicetracków - słuchacz na pewno się nie zorientuje... Potrzebujesz jeszcze więcej? Jest zaawansowany język makropoleceń, sterowanie GPI, RS232, IP, MIDI - narzędzia dzięki którym AudioVault potrafi sprostać niemal każdym zadaniom programowym i wymogom użytkowników.

     Co jeszcze? Komunikacja z Selectorem, Music Masterem, Power Goldem oraz każdym innym profesjonalnym programem do układania muzyki, import bloków reklamowych z każdego profesjonalnego programu do zarządzania reklamami, wygodny CD ripper, narzędzia do edycji plików audio, automatyczne poziomowanie utworów, rejestracja wszystkich parametrów działania systemu oraz zdarzeń na bieżąco, możliwość ograniczania didżejom swobody w manipulowaniu ramówką i wiele innych...

     A co będzie z suportem i aktualizacją za kilka(naście) lat? Tu też mamy dobrą wiadomość. Producentem systemu jest firma Broadcast Electronics Inc. tworząca oprogramowanie i sprzęt wyłącznie na potrzeby radia od 1959 roku. Kilkuset zatrudnionych profesjonalistów, szeroka gama produktów oraz innowacyjność powoduje że BEI ma stabilną pozycję na rynku i ugruntowaną markę. Skala przedsiębiorstwa pozwala utrzymywać rozbudowany dział R&D współpracujący z czynnym 24/7 wsparciem użytkownika. To gwarancja, że AudioVault oraz inne produkty BEI będą wciąż rozwijane i suportowane. Czarny scenariusz w którym jedyny programista znający się na systemie przestaje odbierać telefony i wyjeżdża z walizką pieniędzy na Antyle Holenderskie w tym przypadku jest nierealny...

     A cena? Tu kolejna niespodzianka - AudioVault nie jest drogi. Cena licencji jest porównywalna z popularnymi systemami krajowej produkcji, a biorąc pod uwagę otrzymywaną w ramach licencji funkcjonalność oraz możliwość rozbudowy, AudioVault jest jednym z najtańszych w pełni profesjonalnych systemów emisyjnych dostępnych na rynku.

     OK, ale kto z tego gra? Tysiące stacji na świecie i kilkadziesiąt w Polsce - w tym sieci Antyradio i Planeta FM a także mniejsze stacje jak chociażby studenckie Radio Kampus. Twoja stacja może być następna.

 


oprogramowanie · konsolety emisyjne · procesory dźwięku · leksykon techniki radiowej · o nas · kontakt
© 1999-2017 Radio Arts. Powered by djc.