o nas leksykon kontakt
[logo Radio Arts]

O nas

     Radio Arts powstało z miłości do radia oraz w odpowiedzi na fakt wyrzucenia z pracy w warszawskim radiu WAWa dwóch inicjatorów powstania Radio Arts - Krzysztofa K. i Piotra Z.

     Protoplastą i duchową matką Radio Arts była warszawska spólka Radio Parts, która pod kierownictwem Krzysztofa K. zrealizowała w latach 1990 - 1996 kilka udanych projektów inżynieryjnych, takich jak cała infrastruktura techniczno - emisyjna Radia WAWa w Warszawie, studia emisyjne Radia Baltik Plus w Królewcu, elementy wyposażenia Polskiego Radia Kraków i Radia Jutrzenka (nadajnik). W 1999 roku powstało Radio Arts, które w ciągu kilku lat działalności zogniskowało swą aktywność głównie na projektowaniu i wdrażaniu systemów automatyzacji emisji AudioVault oraz newsroomowych NewsBoss.

     Instalacje Radio Arts działają z powodzeniem w sieci Antyradia, sieci Radia Planeta, Radiu Iława, Radiu Kampus, Radiu WAWa. Radio Eska wraz z radiem WAWa dysponują połączonym kilkunastostanowiskowym newsroomem działającym przy pomocy systemu NewsBoss. Ostatnimi laty Radio Arts proponuje polskim użytkownikom znakomite cyfrowe i analogowe konsolety Wheatstone/Audioarts i procesory emisyjne Vorsis. Pierwsze egzemplarze znalazły sie w Antyradiu/HRC (Wheatstone) i Radiu Nadzieja (Vorsis).

     Osobnym rozdziałem w historii Radio Arts jest inicjatywa i wsparcie koncepcyjne projektu Stirlitz (d. Sztirlic, j.d. ALS). Pierwszy rewolucyjny jak na owe czasy szpieg powstał jesienią 1999 roku i w ciągu kilku lat stał się standardem w polskiej radiofonii.

     Dzień dzisiejszy Radio Arts to - prócz oferowania całej gamy produktów i systemów studyjnych - popularyzacja standardu cyfrowego nadawania na FM - HD Radio i wspieranie poczynań HD Radio European Alliance w Polsce.

     Obecnie Radio Arts reprezentuje na polskim rynku następujące firmy i produkty: Osoby:
Nasze atuty:
  • Znamy radio z wielu stron - część z nas spędziła kawał zycia za mikrofonem
  • Reprezentujemy firmy amerykańskie, a dolar jest teraz tani
  • Jesteśmy humanistami (w większości), więc można z nami normalnie pogadać
  • Mamy te same numery telefonów od 12 lat, więc nikt nas nie ścigał i nie ściga (w tym komornik)
  • Wiemy, że oferujemy najwyższej jakości produkty za rozsądną cenę, przez co możemy spać spokojnie (brak telefonów serwisowych + spokój sumienia...)


 


oprogramowanie · konsolety emisyjne · procesory dźwięku · leksykon techniki radiowej · o nas · kontakt
© 1999-2017 Radio Arts. Powered by djc.